• Kolbuszowa

Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate
  • 1
Treningi:      Zespół Szkół Technicznych, ul. Jana Bytnara 2, poniedziałek, środa: 17:00 do 18:00 (dzieci),
                      18:00 do 19:00 (zaawansowana), 19:00 do 20:30 (dorośli)

Historia Klubu

Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate
36-100 Kolbuszowa, ul. Jana Bytnara 2
NIP 8141611721

W Kolbuszowej sekcja Karate – Kyokushin. powstała w 1994 roku i przez długi okres dziesięciu lat zrzeszony był jako jedna z sekcji sportowych klubu KKS Kolbuszowianka. Od 2004 roku istnieje już jako samodzielny twór pod nazwą „Kolbuszowski Klub KYOKUSHIN Karate” z siedzibą przy Zespole Szkół Zawodowych w Kolbuszowej. Tam właśnie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta oraz Dyrektora ZSZ pana Ryszarda Zielińskiego odbywają się treningi, tam też jest zarejestrowana oficjalnie siedziba klubu. Prezesem i głównym instruktorem jest posiadacz I Dana Karate Roman Jemioło. W prowadzeniu klubu pomagają mu: pełniący funkcję wiceprezesa Waldemar Matuła, sekretarz Sławomir Koza oraz skarbnik Małgorzata Tendera.

Aktualnie w klubie trenuje 60 osób z których 40 ćwiczy w grupie młodszej, a 20 w grupie starszej. Obie grupy są dodatkowo podzielone na dwie podgrupy – początkujących i zaawansowanych. Najmłodszy obecnie zawodnik biorący udział w treningach ma 6 lat, najstarszy 45. Ogólnie do klubu zapisać się może każdy od szóstego roku życia bez maksymalnej granicy wiekowej. „Karate to dyscyplina w której występuje bardzo dużo ćwiczeń ogólnorozwojowych” z własnym ciałem bez żadnych przyrządów co daje nam bardzo bezpieczną formę ruchu i ćwiczenia własnego ciała.

Dopiero na dalszym etapie kładziony jest nacisk na typowe już dla tej dyscypliny sportu techniki, pozycje, formy itd.
Zawodnicy klubu systematycznie biorą udział w rozmaitych zawodach, głównie są to turnieje rangi ogólnopolskiej jak Puchar Polski Mistrzostwa Polski Południowo-Wschodniej Mistrzostwa Wojewódzkie.

Jak dotąd największym sukcesem kolbuszowskiego klubu było zdobycie srebrnego medalu na Pucharze Polski przez Marcina Jemioło w latach 2009 i 2010 oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Polski w Kumite.

Klub też wielokrotnie stawał na podium drużynowych rozgrywek Mistrzostw Województwa Podkarpackiego.